Yüksekova’dan kan donduran vahşet görüntüleri

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler kan dondurdu.

YÜKSEKOVA HABER

İlçede 13 Mart’tan bu yana devam eden sokağa çıkma yasağı ve çatışmalarda bugüne kadar birçok polis, asker ve YPS’li hayatını kaybetti. İlk günden bu yana ilçedeki çatışmalara katılan polis ve jandarma özel harekat timleri sosyal medyada tepki toplayan fotoğraflar ve görüntüler paylaşıyor.

haberingoruntuleri.gif

Bu görüntülere dün gece bir yenisi eklendi. Twitter’da “Bu bir terörist lesi. Kedilere yem olmuş” başlığıyla paylaşılan videoda yerde vücudu açılan ateş nedeniyle parçalanmış bir kişinin cansız bedeni görülüyor. Görüntüyü çeken kişi o bölgeyi yaklaştırınca yerde yatan cansız bedenin üzerinde siyah bir kedinin parçalanan etleri kopararak yemeye çalıştığı görülüyor. 20 saniyelik videoda biraz sonra yaklaşık 100 metre ötedeki tank görünüyor. Görüntüdeki yer ilçenin Cumhuriyet mahallesi.

Kan donduran görüntüleri çeken ve özel harekat timi olduğu tahmin edilen kişi görüntüyü sosyal medyada paylaştı. Görüntüyü yayınlayıp yayınlamamak konusunda çok tartıştık ve bu vahşet görüntüleri duyurmamız gerektiği düşüncesiyle görüntüleri buzlayarak yayınlama kararı aldık.

4141.jpg

Bu haber toplam 62132 defa okunmuştur