Yalova, Adana ve Osmaniye'de 7 tutuklama

Yalova, Adana ve Osmaniye'de yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında çocukların da bulunduğu 37 kişiden 7'si tutuklandı. Varto'da ise dün gözaltına alınan 8 kişi serbest bırakıldı.

Yalova'da 18 Mart günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve HDP yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 8 kişi dün adliyeye getirildi. Savcılık ifadelerinin "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla mahkemeye sevk edilen 8 kişiden 6'sı serbest bırakılırken, HDP yöneticileri Veysel Sarıkaş ve Ahmet Kutlay tutuklandı. 

4 çocuğa ev hapsi 

Adana ve Osmaniye'de gözaltına alınan 4'ü çocuk 29 kişi emniyet işlemlerinin ardından dün akşam saatlerinde adliyeye getirildi. Savcılık ifadesi sonrası 10 kişi serbest bırakılırken, 4'ü çocuk 19'u "Örgüt üyesi olmak" ve "Örgüt adına suç islemek" iddiasıyla sorgu hakimliğine sevk edildi. 10 kişiyi adli kontrol şartı ile serbest bırakan mahkeme, 4 çocuğa ev hapsi verip, 5 kişinin ise tutuklanmasına karar verdi. 

Varto'da gözaltına alınan 8 kişi serbest 

Muş'un Varto ilçesinde dünkü Newroz kutlamaları öncesinde gözaltına alınan aralarında DİHA muhabiri Murat Aydın'ın da bulunduğu 8 kişi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. "Makul şüphe" gerekçesiyle gözaltına alınan 8 kişi, ifade işlemlerinin ardından sabah saatlerinde bırakıldı. (DİHA)

Bu haber toplam 7592 defa okunmuştur