Valiz Nasıl Hazırlanır?

Valiz Nasıl Hazırlanır?

Bavul, yapılacak seyahate göre farklı noktalara dikkat edilecek hazırlanmalıdır. Ancak her seyahat için belirleyici olan etken, seyahatin süresidir. Çünkü seyahat süresine göre valiz boyu ve modeli tercih edilir.

Seyahat çok uzun sürmeyecekse, her zaman için de en uygun boy olan kabin boy valiz tüm ihtiyaçlar için yeterli alanı karşılayacaktır. Ancak valiz hazırlarken öncelikle hava yolu şirketiyle görüşerek hangi eşyaların taşıma izni olup olmadığı öğrenilmelidir. Bunu öğrenmek, beklemediğiniz anda en ihtiyaç duyacağınız eşyalarınızı hava alanında bırakmanızı önleyecektir. Buna göre yanınıza alacağınız eşyaları tercih etmek daha kolay olacaktır üstelik.

Valizin diğer valizlerle karışmasını önlemek için ayırt edilebilen bir renkte valiz tercih edebilir ya da farklı valiz kılıfları kullanmayı deneyebilirsiniz. Böylece valizinizin bir başkasıyla karışma riskini tamamen ortadan kaldırmış olursunuz. Ancak her ihtimale karşı size ulaşılabilmesi için iletişim bilgilerinizi valizin üzerine not etmeniz gerekir.

Valiz Yerleştirmek

Valiz yerleştirirken öncelikle en sağlam ve kalın, zarar görmeyecek olan eşyaları valizin en altına koymak gerekir. Böylece daha hassas olan eşyaların güvenliği sağlanmış olur.

Valiz kontrolü herkesçe bilinen ve oldukça da eziyetli bir iştir. Dolayısıyla bu ihtimali göz önünde bulundurmak hem kontrolün kolay yapılmasını hem de valizin dağılmadan kapanmasını sağlayacaktır.

Bir diğer konu, özel eşyalar… En değerli eşyaların valize konulmaması gerekir. Az çanta taşımak adına her şeyi valize koymak, her şeyi aynı anda kaybetme riskini de beraberinde getirir. Mesela bilgisayarınızı yanınıza alacaksanız, bilgisayar çantasını el çantası gibi kullanarak daha az çanta taşıma amacına ulaşabilirsiniz ancak her şeyin valize konulması kesinlikle önerilen bir seçenek değildir.

Farklı valiz modellerini görmek ve fikir sahibi olmak için  http://www.bilio.com/bavul-valiz-seyahat-cantasi-c4563 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu haber toplam 3529 defa okunmuştur