Sur için nöbet sürüyor

Sur'daki kuşatma ve saldırılara karşı sağlık emekçilerinin "Beyaz nöbet" eylemi 39'nucu gününde devam ederken, DİK öncülüğünde başlatılan "Zulme karşı direniş orucu" ise 2'nci gününde sürüyor.

Diyarbakır Sağlık Platformu'nun Sur'daki abluka ve saldırılara karşı Büyükşehir Belediyesi önünde başlattığı "Beyaz nöbet" eylemi 39'uncu gününde devam ediyor. Sur'dan gelen top ve silah seslerinin duyulduğu nöbet alanında, sağlık emekçileri yaktıkları ateşin başında, Kürdistan'da yaşananlara dair sohbetler ediyor. Nöbet yerine "Komün kumbara" oluşturulurken, toplanacak paranın Sur'dan zorla çıkarılan ailelere destek için kullanılacağı belirtildi.

Kürdistan kentlerinde süren kuşatma ve saldırılara karşı Demokratik İslam Kongresi (DİK) öncülüğünde, Diyarbakır Din Âlimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) binasında "Zulme karşı direniş orucu" sloganıyla başlatılan süresiz dönüşümlü direniş orucu da sürüyor. 2'nci gününde direniş orucunu DİK üyeleri, mela ve seydalar ile birçok yurttaş sürdürüyor. (DİHA)

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur