Şırnak'ta 8 kişi tutuklandı

Şırnak'ta farklı tarihlerde gözaltına alınan 8 yurttaş tutuklandı. Savur'da gözaltına alınan 4 yurttaş ise işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

ŞIRNAK / MARDİN - Şırnak merkez, ilçe ve köylerinde dün ve önceki gün gözaltına alınan 8 yurttaş, Şırnak Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık işlemlerinin ardından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Mahkeme'ye sevk edilen Fırat Bayar, İsmail Güngen, Selim Güngen, Hamit İke ve Baki Sondak, Abdurrahman Tunç ile Van'dan getirilen, ancak isimleri öğrenilemeyen 2 yurttaş "örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklandı.

Öte yandan 15 Nisan'da Siirt'te gözaltına alınan ve Şırnak'a getirilen Sercan Kadırhan isimli yurttaş, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmasından sonra bugün Siirt'te tekrar gözaltına alındı. Kadırhan'ın başka bir savcı tarafından, "Yeni delillerin bulunabileceği" gerekçesiyle yakalama kararı çıkarttığı öğrenildi.

Siirt Adliyesi'ne götürülen Kadırhan'ın SEGBİS üzerinden ifade vereceği öğrenildi.

Savur'da 4 kişi serbest bırakıldı

Mardin’in Savur ilçesinde 15 Nisan akşamı zırhlı aracın geçişi sırasında yaşanan patlamayla ilgileri olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Serdar Karadağ, Nuri Demirtaş, Egît Çelebi ve Fırat Gül İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerin ardından serbest bırakıldı. (DİHA)

Bu haber toplam 5841 defa okunmuştur