Silopi'de 4, Cizre'de 1 kişi daha hayatını kaybetti

Cizre’de 27 Aralık’ta ağır yaralanan 34 yaşındaki Ali Tetik, Batman’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirirken,Silopi'de ise 4 kişinin daha cenazesinin Silopi Devlet Hastanesi morguna getirildiği belirtildi.

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde 14 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürerken, ölüm haberleri gelmeye devam ediyor.

CİZRE'DE 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Cizre’de, 27 Aralık günü açılan ateşle ağır yaralanan 34 yaşındaki Ali Tetik, Batman’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Tetik, evli ve beş çocuk babasıydı.

Tetik’in yaşamını yitirmesiyle 14 Aralık’tan bu yana ilçede hayatını kaybeden sivillerin sayısı 31’e yükseldi.

SİLOPİ'DE 4 KİŞİNİN CENAZESİ HASTANEYE GETİRİLDİ

Dicle Haber Ajansı’nı (DİHA) haberine göre, Silopi'de dün akşam saatlerinde Karşıyaka Mahallesi’nde zırhlı araçlardan mahalleye yapılan ateşte dört kişinin hayatını kaybettiği, cenazelerin ise Silopi Devlet Hastanesi morguna getirildiği belirtildi.

Kaldıkları Ofis Mahallesi’nden hastaneye gitmek isteyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak milletvekilleri Aycan İrmez ve Ferhat Encu ile HDP Silopi İlçe Eş Başkanı Aycan Azma’nın da önlerinin polis tarafından kesildiği belirtildi.

Bir saattir bekletildiklerini belirten Encü, “Polisin milletvekillerini alıkoyduğu, çalışmaları engellediği, hukuku, anayasayı, demokrasiyi ayaklar altına aldığı bir durumu yaşıyoruz” dedi. Encü, “Biz vekillerin oraya gitmesini engellemekle neyi gizlediklerini bilmiyoruz” diye konuştu.

Bu haber toplam 4350 defa okunmuştur