Rio elemeleri de Türkiye'den alındı

İstanbul'da 6-12 Nisan tarihleri arasından yapılması planlanan Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri "terör" gerekçesiyle Türkiye'den alındı.

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) ve Avrupa Masa Tenisi Federasyonu (ETTU) Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri'nin Türkiye'den alındığını açıkladı. Federasyon, tüm Avrupa ülkeleri ile yapılan oylama ile Olimpiyat Kıta Elemeleri'nin İstanbul'dan alındığını, kendi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Spor ve Çalışma Bakanlığı ise, bugün Dünya ve Avrupa federasyon başkanlarına yazı göndererek devlet garantisi verdi. Yazıya dair henüz cevap gelmediği belirtilirken, Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkanı Oktay Çimen ise konuyla ilgili şunları söyledi:

"Çok üzgünüm. Biz şampiyona ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Ancak, Avrupa ülkeleri daha önce bu şampiyonanın ülkemizden alınmasını istemişlerdi. Biz karşı çıktık. Şimdi ise tüm Avrupa ülkeleri oylama yapmış ve ülkemizden alınmasını istediler. Spor Bakanlığımız devreye girdi. Bugün resmi yazışmalar yapıldı. Avrupa federasyonu kendi internet sitesinden bir açıklama yaptı. Ancak henüz bize resmi bir yazı ulaşmadı, bekliyoruz." (DİHA)

Bu haber toplam 32737 defa okunmuştur