PKK ve PAJK'lı tutuklular açlık grevi kararını geri çekti

PKK ve PAJK'lı tutuklular, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın sağlığı ve güvenliğine dair haber almak için 15 Eylül'de başlatacakları süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini, Öcalan ile yapılan görüşme ardından iptal ettiklerini duyurdu.

PKK Lideri Abdullah Öcalan'dan haber alınamaması nedeniyle Diyarbakır'da 5 Eylül günü 50 gönüllünün katılımıyla süresiz dönüşümsüz açlık grevi başlatılması ardından cezaevlerindeki PKK ve PAJK'lı tutuklular da 15 Eylül'de 7 farklı cezaevinde 35 tutsak ile süresiz dönüşümsüz açlık grevine gireceklerini duyurmuştu.

Ancak PKK Lideri Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'ın İmralı Adası'na giderek görüşme gerçekleştirmesi ve Diyarbakır'da başlatılan açlık grevinin de dün yapılan açıklamanın ardından sonlandırılması üzerine tutuklular eylem kararını geri çekti.

Tutuklular adına Deniz Kaya tarafından yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır'da başlatılan açlık grevinin tek talebinin PKK Lideri Abdullah Öcalan'dan bir bilgi almak olduğu, Mehmet Öcalan'ın İmralı'da bir görüşme yaparak amacın gerçekleştiği ve bilgi alındığı aktarıldı. (DİHA)

Bu haber toplam 1806 defa okunmuştur