Pinyata Oyuncakları Parti Sepeti’nde

Pinyata oynarken ilk olarak çocuklar birtakım farklı sayı grupları oluşturuyorlar

Çocuklara yönelik bir oyun olarak bilinen pinyata aslında yetişkinlerin de keyifle oynadığı ve eğlenceli vakitler geçirdiği bir oyundur. Güney Amerika ve Meksika’da oynanmaya başlanan pinyata kısa bir süre sonra tüm Avrupa’ya ve Türkiye’ye yayılmış olan bir oyun türüdür. Son yıllarda gelişmeye hala devam etmekte olan pinyatanın bu kadar zevkli olması ise ayrı bir sektörün oluşmasına ve pinyata oyuncaklarının daha yoğun bir şekilde üretilmesine yol açıyor.

Pinyata oynarken ilk olarak çocuklar birtakım farklı sayı grupları oluşturuyorlar. Sayı grupları oluşturulduktan sonra her grup sıraya geçerek sıranın kendisine gelmesini bekliyor. Oyun başladıktan sonra ise sırası gelen kişi grubu adına eline sert bir sopa alıyor. Bu sırada sırası gelen kişinin gözleri de sıkı bir şekilde bez ile bağlanır. Elinde ufak pinyata sopası bulunan kişi havada asılı duran pinyataya sert bir şekilde vurmaya başlar. Ancak havada asılı olan pinyataya vurma hakkı yalnızca 3 ile sınırlıdır.

Yapılan denemelerden sonra 3 sınırı aşıldıysa ve parti sepeti pinyata hala kırılmadıysa sıra bir diğer oyuncuya geçer. Buradaki asıl amaç pinyatayı dah çabuk kırmaktır. Pinyatanın en zevkli olduğu an ise kırıldığı andır. Çünkü pinyataların içerisine parti öncesinde birbirinden tatlı ve renkli şekerlemeler, sakızlar ve çikolatalar koyulur.

Pinyata Oyuncakları için Doğru Adres

Pinyata kırıldığı an ise içerisinde yer alan bu şekerlemeler etrafa saçılır. Çocukların doğum günleri, anaokulu partileri ve özel organizasyonlarında oynanabilen bu oyunlar sayesinde çocuklar eğlenerek tatlı şekerlemelerini yerler.

Pinyata malzemeleri aslında basit malzemelerden oluşmaktadır. Ancak bunlar sizin zevkinize ve tercihlerinize göre farklılık gösterebilmektedir. Parti Sepeti pinyata malzemelerine göz atarak dilediğiniz şekilde seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Plastik balon, su bardağı, krapon kağıdı, gazete ve içerisini doldurabilmeniz için lezzetli şekerlemeler kullanabilirsiniz. Balonunuzu şişirdikten sonra un ve suyu karıştırdıktan sonra pinyata yapmaya başlayabilirsiniz.

Pinyata oyuncakları ile birlikte partilerinizde kullanabileceğiniz güvenilir ve kaliteli malzemeler arıyorsanız Parti Sepeti markasının online alışveriş adresi olan http://www.partisepeti.com/pinyata sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Her yaş grubuna yönelik hediyeler ve süslemeler ile dolu olan sayfanın fiyatları da oldukça uygundur.

Bu haber toplam 412 defa okunmuştur