Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce ilk olarak petek temizliğinin nasıl yapılmayacağını tek cümleyle açıklamak istiyoruz. Petek temizliği günümüzde artık tüm petekler sökülerek tek tek tüm petekleri temizleme şeklinde olmamaktadır. Petek temizliği bir çok kişi tarafından ilk duyulduğunda bu şekilde tek tek temizleme gibi anlaşılsa da günümüzde asıl olan bu şekilde olmamaktadır.

Cihazla İlaçlı Petek Temizliği

Cihazla ilaçlı petek temizliği artık yeni bir yöntem haline gelmiştir. Tüm tesisat firmaları bu yöntemi kullanmakta ve tüm tesisat sistemini temizlemektedirler. Bunun için özel bir makineye ve petek temizleme kimyasalına ihtiyaç vardır. Kullandıkları makine ile petekler arasında devir daim yaparak tüm sistemdeki pis suyu makineye alıp, sonrasında makineden dışarıya aktarırlar. Sonrasında da petek temizleme kimyasalını makine içerisine boşaltıp sistem içerisine kimyasalın dağılmasını sağlarlar. Bu şekilde tekrar devir daim yapıldığında işlem yapılmış olur. Tüm bunlar tek bir yerden yapılmaktadır. Daha çok banyoda bulunan petek radyatörü kullanılır.

Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Yapılan petek temizliği bir çok fayda sağlamaktadır. Bunlardan en önemlilerini maddeler halinde açıklayalım.

  • Bu çalışma sayesinde yapılan tasarruf sonucunda kış aylarında gelen faturalarda % 40 oranına varan tasarruf sağlanmış olur.
  • Petekler artık yarıya kadar değil, tümüyle ısınır. En iyi performans ile çalışan petekler beraberinde ortamın ısınmasını sağlar.
  • Peteklerdeki kirlenme ve pislik oluşumundan dolayı oluşabilecek böceklenmenin önüne geçilmiş olunur.

Petek Temizleme İşlemi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Petek temizleme yaptırmadan önce çağırılacak kişi veya kurumlara petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı kullanıp kullanmadıklarını mutlaka sorunuz. Bu işlem sonucunda garanti verip vermediklerini ve sözleşme düzenleyip düzenlemediklerini de mutlaka öğreniniz.  Eğer bunlardan herhangi birini uygulamıyorlarsa kesinlikle petek temizleme işlemi yaptırmayınız. Bu işi yapan farklı bir firma arayışına giriniz.

Petek Temizleme Hizmeti Veren Firmalar Arasında Özel Bir Tavsiye

Petek temizleme hizmeti veren firmalar arasında yapılan ufak bir araştırma sonucunda hem web sitelerindeki bilgilendirmeler, hem de yapılan müşteri yorumlarına bakarak Metro Tesisat firmasının bu konuda diğer firmalardan sıyrıldığını görebilirsiniz. Ayrıca hem İstanbul Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında şubelerinin olduğu kurumsal anlamda iyi bir firma olduğunu göstermektedir. Telefon edip bilgi almanız durumunda da gösterilen ilgi ve verilen bilgiler ile son kararınızı sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz. Petek temizliği için Metro Tesisat firmasının web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu haber toplam 277 defa okunmuştur