Palma de Mallorca Gezi Rehberi

Palma de Mallorca Gezi Rehberi

İspanya'nın en büyük ve Akdeniz'in en güzel adalarından biri olan Mallorca, eşsiz denizi, Paleotik döneme dayanan tarihi ile adeta göz kamaştırıyor. 

Her sene milyonlarca turist ağırlayan Palma de Mallorca, gezip görülmesi gereken adalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. 

Berrak denizi, eğlenceli plajları ve gece-gündüz etkinliği olan Mallorca, içinde bulunan tarihi şehri ile  bir tatilde iki ayrı güzelliği bir arada yaşatıyor. 
Mallorca'ya direkt uçuş bulunmuyor; fakat Sunexpress ile Münih'ten Palma de Mallorca'ya uçmak mümkün. 

Ada içi ulaşımda ise araç kiralayabilir veya otobüsle dilediğiniz lokasyona gidebilirsiniz. Mallorca, büyük bir ada olduğu için kısıtlı seyahat süremizde araba kiralamayı tercih ettik.

Mallorca'da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Palma de Mallorca Le Seu Katedrali

m0.jpg

İspanya'nın en ihtişamlı yapılarından biri olan Palma de Mallorca La Seu Katedrali, şehrin tarihini en güzel şekilde yansıtıyor. Eskiden Batı Akdeniz'in en önemli camilerinden biri olan katedral, dinlerin buluştuğu eşsiz yapılardan biri. Barok mimarisiyle dikkat çeken tarihi katedralin çevresinde botanik parkı ve küçük bir göl bulunuyor. Gölün çevresi geceleri ışıklandırılıyor ve katedralin gece manzarasına da doyum olmuyor. 

Almudaina Sarayı

m2-018.jpg

Palma de Mallorca La Seu Katedrali'nin yanında yer alan Almudaina Sarayı, 14. yüzyılda bir arap sarayı olarak inşa edilmiş ve daha sonraları kraliyet sarayı olarak kullanılmış. Şuan devlet törenlerine ev sahipliği yapan Almudaina Sarayı, aynı zamanda müze olarak da hizmet veriyor. 

Bellver Kalesi

m3-015.jpg

Palma de Mallorca'nın 14.yy'dan kalma tarihi ve eşsiz yapılarından biri olan Bellver Kalesi, 112 metre yüksekliğinde ve  gotik mimariyle tasarlanmış. Avrupa'da az bulunan dairesel kalelerden biri olan Bellver Kalesi, Palma'nın batısında yer alıyor. Muhteşem bir şehir manzarasına sahip olan kale, aynı zamanda müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.  Bellver Kalesi, etkilediği kültürler bakımından da eşsiz bir yapı.

Passeig des Born Meydanı

m4-009.jpg

Şehrin en önemli ve merkez meydanı olan Passeig des Born'un geniş caddeleri boyunca mağazalar, cafeler ve restoranlar bulunuyor. Palma'nın turistik bölgelerinden biri olan meydanın gecesi de gündüzü de oldukça hareketli. Günün yorgunluğunu Passeig des Born'un cafe ve restoranlarında atabilir, alışverişinizi cadde üzerindeki mağazalardan yapabilirsiniz. 

Chopin Müzesi

m5-004.jpg

Ünlü besteci Chopin'in yaşadığı ve bestelerini yaptığı  tarihi manastır, müzikseverlerin mutlaka görmek istediği müzelerden biri. Chopin'in ünlü bestelerini hazırladığı müzede, ünlü bestecinin piyanosu da bulunuyor. 

Mallorca'da Bulunmanız Gereken Plajlar


Masmavi, berrak denizi, bembeyaz kumlarıyla meşhur Mallorca plajları, deniz tatili yapmak isteyenler için mükkemel bir alternatif.

Playa de Palma Plajı

m6-005.jpg

Mallorca'nın meşhur plajlarından biri olan Playa de Palma Plajı, şehir merkezine 10 km uzaklıkta yer alıyor. Aynı zamanda Mallorca'nın en büyük plajı olan Playa de Palma Plajı içerisinde 200 metre uzunluğunda ve 35 metre derinliğinde birkaç kumsalın birleşiminden oluşuyor. Playa de Palma Plajı, sakin vakit geçirmek isteyenler için de beach club eğlencelerini sevenler için de farklı alternatifler sunuyor. 

Es Trenc Plajı

g-011.jpg

Mallorca'nın popüler plajlarından bir diğeri ise Es Trenc Plajı'dır. Sıcak denizi, tertemiz ve bembeyaz kumsalları ile özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği Es Trenc Plajı, sakin ve huzurlu bir tatil deneyimi yaşayanlar için iyi bir seçim olacak.

Mallorca'nın Doğal Güzellikleri

De La Calobra Kanyonu

Eşsiz doğası, bakir plajı, dağ ve deniz manzaralı tesisi ile hayran bırakacak yerlerden biri olan De La Calobra Kanyonu'nu görmek için mutlaka vakit ayırmalısınız.

Ejder Mağaraları

m7-003.jpg

Palma de Mallorca'nın bir başka turistik bölgesi ise doğal sarkıt ve dikitlerden oluşan Ejder Mağaları'dır. Ziyaretçilerini ışık gösterileriyle karşılayan ve gizemli merdivenleriyle meşhur mağaranın çevresinde bir de göl bulunuyor.

Bu haber toplam 3487 defa okunmuştur