Muş'ta 35 gözaltı

Muş merkez ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında aralarında Bulanık Belediye Eşbaşkanı Figen Yaşar ile belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı.

Muş merkez ile Hasköy ve Bulanık ilçelerinde DBP ve HDP üyelerinin evlerine sabah saatlerinde eşzamanlı olarak yapılan baskınlarda 35 kişi gözaltına alındı. "Örgüte yardım" iddiasıyla aralarında Bulanık Belediye Eşbaşkanı Figen Yaşar'ın da bulunduğu 35 kişiden Muş merkez ve Hasköy ilçelerinde gözaltına alınan 7'si Muş İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, Bulanık'ta gözaltına alınan 28 kişi ise İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. 

Öte yandan ev baskınlarının ardından Bulanık Belediyesi'ne de baskın yapan polisler, belediye binasında bulunan makam odaları ve birimleri didik didik arandı. Belediyeye ait belge, doküman ve hizmet arşivine de el koyan polisler, ardından belediye binasından ayrıldı. 

Gözaltına alınan 28 kişinin isimleri şöyle: Bulanık Belediye Eşbaşkanı Figen Yaşar, Belediye Meclis Üyesi Zafer Sönmez, İl Gene Meclis Üyesi Seyithan Akkaya, HDP İlçe Eşbaşkanı Selvi Kaya, Atik Çetin, Veysi Kaya, Zülfikar Gündüz, Tahir Ağca, Fesih Akdeniz, Muhsin Suna, Orhan Çarıkçı, Muhittin Çetin, Mesna Çetin, Cemil Akdeniz, Beşir Balıkçı, Muharrem Özbent, Celal Koçkar, Adem Doğru, Zahir Yürekli, Yusuf Yürekli, Yaşar Akdeniz, Bedriye Akdeniz, Asime Çetin, Türkan Akdeniz, Hurdan Çarıkçı, Seyithan Kaya, Zeki Kaya ve Serhat Tokyay. (DİHA)

Bu haber toplam 6719 defa okunmuştur