Minbic'in etrafında şiddetli çatışmalar

Minbic'in batı, kuzey ve kuzeybatı yakalarında Minbic Askeri Meclisi savaşçıları ile DAiŞ çeteleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Devam eden çatışmalarda 69 IŞİD'li öldürüldü.

'Şehit Komutan Faysal Ebû Leyla Operasyonu' 12. gününde devam ediyor. Kuşatma altında bulunan Minbic'e savaşçılarının ilerleyişi sürerken, 4 bir yandan kuşatılan IŞİD üyeleri, çemberi yarmak için her türlü yönteme başvuruyor.

IŞİD'lilerin Minbic'in bir km batı yakasında yer alan Sultaniyê ve Hemduniyê arasında bir saldırı düzenlediği, askeri meclis savaşçılarının saldırılara karşılık vermesiyle birlikte şiddetli çatışmaların çıktığı bildirildi. Çatışmalar devam ediyor.

Öte yandan IŞİD dün gece Minbic'in kuzey yakasında yer alan Medna köyü çevresine bir saldırı düzenledi. 3 koldan düzenlenen saldırılara Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının anında ve sert karşılık vermesiyle çatışmalar sabah saatlerine kadar devam etti. Burada yaşanan çatışmalarda 48 IŞİD'li öldürülürken, bölgede çatışmalar devam ediyor.

IŞİD'den kurtarılan Büyük Kebirca köyünde dün gece yapılan arama tarama faaliyetleri sonucunda 21 IŞİD cenazesi bulundu. (DİHA)

Bu haber toplam 9419 defa okunmuştur