Mahsun Kırmızıgül: Nasıl bu kadar zalim oldunuz ey Başbakan?

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül, bölgedeki sokağa çıkma yasağı ve ölümlere “Yaralı olan çocukları ve yaşlı insanları ölüme terk etmek hangi dinde yazar? Bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz nasıl oldunuz ey Başbakan?” diye tepki gösterdi.

Şarkıcı ve Yönetmen Mahsun Kırmızıgül,  bölgedeki sokağa çıkma yasağı ve ölümlere Twitter hesabından “Yaralı olan çocukları ve yaşlı insanları ölüme terk etmek hangi dinde yazar? Bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz nasıl oldunuz ey Başbakan?” sözleriyle tepki gösterdi. Kırmızıgül, barış çağrısı yaptı.

Diyarbakırlı olan Kırmızıgül, Sur ilçesinde 59 gündür sokağa çıkma yasağının uygulanmasını ilişkin de "Sadece düşünün! Doğduğunuz ev, büyüdüğünüz sokaklar, gittiğiniz okul, namaz kıldığınız cami paramparça olsaydı ne yapardınız? Benim tüm anılarım, doğup büyüdüğüm Diyarbakır'ın Sur bölgesinde iç çatışmalarla yerle bir oldu. Eski komşularım, ailem ve arkadaşlarımla birlikte bu savaşın içinde yer alan yüzbinlerce masum insanın hayatı karardı. Gerçekler, bazen onları görmek istemeyeceğimiz kadar karanlık ve yoğun acılarla bezenmiş olabilir; o yüzden de pek çok insan çevresinde yaşanan acı dolu gerçekleri görmezden gelerek umarsızca yaşamaya devam edebilir. Oysa, bugün kaçmaya çalıştığımız her gerçek Irak’ta ve Suriye’de olduğu gibi, bir gün gelip yumruk olup suratımıza çarpabilir. İşte o an her şey için çok geç kalmış olabiliriz" mesajını paylaştı. (DİHA)

Bu haber toplam 3408 defa okunmuştur