Lisa Çalan'ın tedavisini Heyva Sor üstlendi

HDP'nin Diyarbakır mitingine yönelik bombalı saldırıda her iki bacağını kaybeden Sinemacı Lisa Çalan'ın tedavisini Heyva Sor a Kurdistanê üstlendi.

HDP'nin genel seçim öncesi 5 Haziran 2015 tarihinde Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitinge yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda her iki bacağını kaybeden Kürt Sinemacı Lisa Çalan'ın tedavisini Kürdistan yardım kurumu Heyva Sor a Kurdistanê üstlendi.

Çalan'ın tedavisi ve protez masraflarını karşılamak için çeşitli kişi ve kurumlar tarafından Kürdistan, Avrupa ve Türkiye'de kampanyalar başlatılmıştı.

Halen Almanya'da tedavisi sürmekte olan Çalan için harekete geçen Heyva Sor a Kurdistanê Yönetimi, Çalan'ın tedavisinin bundan sonraki bölümü için ihtiyaö duyulan tedavi masraflarını karşılanacağını duyurdu.

Lisa Çalan, geçirdiği ameliyatlar ve tedavi sonrasında protez bacak talebi devlet tarafından karşılanmadığından ve Türkiye'de protez bacak maliyeti yüksek olduğundan, protez bacak takılması için üç hafta önce Almanya'ya gitmişti. (DİHA)

Bu haber toplam 897 defa okunmuştur