KURDÎ-DER yeni yönetimini belirledi

KURDÎ-DER Genel Merkezi, tutuklama ve baskılar nedeniyle gerçekleştirdiği 2. Olağanüstü Kongre'de yeni yönetimini belirledi.

KURDÎ- DER Genel Merkezi, eşbaşkanlık görevi yapan Ozan Kılıç'ın tutuklanması ve 5253 Sayılı Dernekler Kanunu çerçevesinde tüzük değişikliğini de içeren 2. Olağanüstü Kongresi'ni Amed'in (Diyarbakır) Peyas (Kayapınar) Belediyesi Nikâh Salonu'nda gerçekleştirdi. KURDÎ-DER üyelerinin katıldığı kongrede, divan oluşumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu. 

Kongrede konuşan KURDÎ-DER Genel Saymanı Yılmaz Atan, "Tutuklanan arkadaşımız Ozan Kılıç'ı anıyorum ve devletin bu saldırılarını kınıyorum. Biz söz veriyoruz arkadaşlarımıza çalışmalarımız öncekinden daha güçlü olacak. Dil üzerindeki devlet baskısını KURDÎ-DER olarak yapacağımız çalışmalar ile boşa çıkaracağız" dedi. 

Konuşmaların ardından faaliyet ve mali raporları okundu. Yapılan seçimde KURDÎ-DER eş genel başkanlığına Haci Özkol ve Nefise Aslan, Yönetim Kurulu'na Yılmaz Atan, Lütfiye Abdukaya, Mazhar Aktaş, Arzu Aktaş, Hıdır Karataş, Denetleme Kurulu'na ise Ali Erdemci, Berivan Matyar, Burhan Zorooğlu seçildi. (DİHA)

Bu haber toplam 3019 defa okunmuştur