Kanal D’nin Sevilen Dizisi Poyraz Karayel

Kanal D’nin Sevilen Dizisi Poyraz Karayel

İlandır

 

Poyraz Karayel, artık bir efsane olmuş durumda aslında. Özellikle son zamanların tam bir fenomen dizisi haline gelen bu Kanal D izle yapımında, gün geçtikçe koltuktan kalkmayan seyirciler artarken; aynı zamanda gün geçtikçe reyting de, doğru orantılı olarak artışa uğruyor. Zirvesini, gününde hiç kimseye kaptırmayan Kanal D'nin Sevilen Dizisi Poyraz Karayel, diğer dizilerle sıkı bir rekabet halinde olsa da; her hafta bol aksiyonlu ve bol duygusal içerikli olarak kendini izlettirmeye devam ediyor.

Hayri Arslan'ın senaryosunu üstlendiği ve Limon Film tarafından yapılan dizinin bu kadar ilgi göreceği bekleniyor muydu bilinmez ancak günümüzün çiftleri, dizideki fenomen çiftlere imreniyor, bunu bilmekteyiz. Tumblr gibi sosyal platformlarda yapılan gifler, sözlüklerde konuşulan pek çok durum ve blog sitelerine girilen pek çok yazı bunu kanıtlar nitelikte. 

İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar'ın başrollerini paylaştığı dizi, aslen bir aşk hikayesine değil, çok daha karmaşık bir hikayeye sahip ancak; günümüzün isteklerine göre evrilen senaryo ve kurgular, bu diziyi de biraz daha aşk dizisi kıvamına çevirmiş durumda şu sıralar. Konusu itibarı ile Poyraz, oğlundan Kayın Pederi tarafından ayrı bırakılan, dertli bir babadır. ve Sırf oğlunu yeniden alabilmek için, türlü uğraşlar içerisine girer, kendini en son bir mafyanın içerisinde bulur. Bir iftira sonucu polislikten atılan Poyraz, Emniyet Amiri'nin verdiği teklif sonucunda girer mafya içerisine. Amacı, mafyayı içeriden çökertmek iken, hikaye burada düğümlenir zira Ayşegül, yani Poyraz'ın aşık olduğu kız, mafya babası Bahri Umman'ın öz kızıdır. Bu şekilde ilerleyen dizinin sonrasında pek çok olay ve durum boy gösterse de, hikaye omurga olarak böyle bir hikayedir ve Poyraz ve Ayşegül'ün aşkı çevresinde döner durur. Haksız bir şekilde polislikten atılan Poyraz'ın polisliğe dönme mücadelesinde gösterdiği azim ise takdir edilecek türden bir azimdir.

Kanal D'nin Beğenilen Dizisi Poyraz Karayel, her Çarşamba 20.00'da sizlerle birlikte olmaya devam ediyor. Kaç sezon devam edeceği henüz bilinmeyen kesintisiz radyo dinledizinin senaristleri de bu konuda bir açıklama yapmıyor. Yüksek ihtimalle beş yahut altı sezon sürecek dizinin çekimleri, aynı ekip ve senaryosu da aynı kişi tarafından yazılmaya devam ediyor. Sizler, her çarşamba Kanal D ekranlarında Poyraz Karayel'i izleyip; Ayşegül ve Poyraz'ın aşkına imrenerek bakıp; koltuklarınıza bağlanmaya devam edebilirsiniz. En azından, dizi sonlanana dek.

 

Kaynak: http://www.kolaytv.com/kanal-d/

 

 

Bu haber toplam 606 defa okunmuştur