Irmak: Halkımızın direnişi devleti köşeye sıkıştırdı

Yüksekova'da yaptığı köy ziyaretlerinde konuşan DTK Eşbaşkanı Selma Irmak, Kürt halkının direnişinin bütün görkemiyle devam ettiğini belirterek, direniş karşısında devletin köşeye sıkıştığını söyledi.

DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkâri Milletvekili Selma Irmak ile Hakkâri Milletvekili Nihat Akdoğan, Hakkâri'nin Yüksekova ilçesine bağlı Köycük (Mûşan), Değerli (Memkawa), Dişli (Kêlvan), Yukarı Ölçekli (Yekmala Serê) ve Aşağı Ölçekli (Yekmala Binê) köylerini ziyaret ederek, halkla bir araya geldi. 

'Halkımızın direnişi onları köşeye sıkıştırdı'

Mûşan köyündeki ziyarette konuşan DTK Eşbaşkanı Selma Irmak, "Cizre, Sur, Silopi'de ve yine Gever halkımız görkemli direnişler sergilemiştir. Buna karşın Türk devleti ve AKP hükümeti de halkımıza katliamlar dayatmış ve vahşi uygulamalar devreye sokmuştur. Gever'de de devlet güçleri defalarca mahallelere girmeye çalışmış ama halkımız canlı kalkan olarak buna engel olmuştur. Halkımızın direnişi bütün görkemiyle devam etmekte ve Türk devleti de Kürtleri güçten düşürmek için en şiddetli saldırılarla gelmektedir. Halkımızın Kürdistan'ın birçok kentindeki direnişi onları köşeye sıkıştırmış durumdadır" dedi.

'Halkımız birbirine kenetlenirse hiçbir güç karşısında duramaz'

HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan ise, "Halkımız Gever'de her türlü saldırıya karşı hazırdır. Halkımızın direnişi asla kırılamaz. İnançlıyız, umutluyuz ve bahar geliyor. Onların isteği yerine gelmeyecek ve halkımız kazanacaktır" diye konuştu. (DİHA)

i1-044.jpgi2-031.jpgi3-022.jpg

Bu haber toplam 8095 defa okunmuştur