HDP'li vekil ve belediye eşbaşkanına polis saldırısı

Silopi'den Şırnak'a geçmeye çalışan HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik ile Şırnak Belediye Eşbaşkanı Serhat Kadırhan, Cizre çıkışında özel harekat polisleri tarafından durdurularak darp ve hakaretlere maruz kaldı.

Silopi'en Şırnak'a geçmeye çalışan HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik ile Şırnak Belediye Eşbaşkanı Serhat Kadırhan, Cizre çıkışında özel harekat polisleri tarafından durdurularak darp ve hakaretlere maruz kaldı. Birlik ile Kadırhan'ın önünü Cizre çıkışında kesen özel harekatçılar, Birlik ile Kadırhan'ı zorla araçtan indirerek hakaretlerde bulunup, üstlerini aramak istedi.

Duruma tepki gösteren Birlik'in şoförü Ahmet Erkan ise darp edilerek telefonuna el konuldu. Kadırhan'ın yüzünün duvara çevrilerek zorla üstünün aranmasına tepki göstermesi üzerine özel harekatçılar Kadırhan'ı tartakladı. HDP Milletvekili Leyla Birlik ise hakaretlere maruz kalırken, özel harekatçılar Birlik ve Kadırhan'ın telefonlarındaki görüntü ve fotoğrafları zorla sildi.

Kontrol noktasında HDP'liler ile özel harekatçılar arasında uzun süre tartışma yaşanırken, görüntü ve fotoğrafların silinmesinden sonra aracın geçişine izin verildi. (DİHA)

Bu haber toplam 2076 defa okunmuştur