HDP Gençlik Meclisi: 10 Haziran'da Cizre'deyiz

HDP Gençlik Meclisi, "Meclislerle örgütleniyoruz, demokratik yaşamı için direniyoruz" sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında 10 Haziran'da Cizre'de olacaklarını duyurdu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara Gençlik Meclisi, "Meclislerle örgütleniyoruz, demokratik yaşam için direniyoruz" sloganıyla başlatacakları kampanya için HDP Ankara il binasında basın toplantısı düzenledi.

"Meclislerle örgütleniyoruz demokratik yaşamı inşa ediyoruz" pankartının asıldığı açıklamada konuşan HDP Gençlik Meclisi Üyesi Deniz Bingöl, barışı inşa etmek için savaşa hayır kampanyasını başlattıklarını duyurdu. 

'İnsanlık suçu işleniyor'

Cizre'de, Sur'da, Nusaybin'de ve birçok Kürt ilinde yaşam hakkı başta olmak üzere bütün hakların ihlal edildiğine dikkat çeken Bingöl, "Hukuka ve insan haklarına aykırı olarak sokağa çıkma yasaklarını ilan ediliyor, mahalleler abluka altına alınıyor, siviller katlediliyor. Kadınların bedenleri teşhir ediliyor. Bir bütün olarak insanlık suçu işleniyor" dedi. 

'Katliamları asla kabul etmeyeceğiz'

HDP Gençlik Meclisi olarak bu katliamlara karşı duracaklarını ve bu katliamları asla kabul etmeyeceklerini belirten Bingöl, "Bu kapsamda 10 Haziran'da 'Gezi'den Cizre'ye yeni yaşamı inşa etmek' şiarıyla tüm devrimci birey ve gençlik örgütleriyle birlikte barış, özgürlük ve demokrasi talepleri ile Cizre'de olacağız" diye konuştu. (Diha)

Bu haber toplam 4283 defa okunmuştur