HDK heyeti Yüksekova'yı ziyaret etti

HDK heyeti Yüksekova'ya gelerek incelemelerde bulundu.

YÜKEKOVA - Halkların Demokratik Kongresi (HDK) heyeti, sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesine geldi.

Çarşı merkezi ve Cumhuriyet Mahallesi'nde incelemelerde bulunan heyet, daha sonra Cumhuriyet Mahallesi'nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında ilk olarak konuşan HDK Yürütme Kurulu üyesi Benazir Coşkun, "Kürdistan'da dayanışmayı geliştirmek için ve Kürdistan'da yaşanan savaşa karşı yaşamı hep birlikte inşa etmek için burdayız" dedi.

Coşkun'un ardından konuşan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) PM üyesi Münevver İltemur, ve Devrimci Parti Başkanı Ufuk Göllü hükümete tepki gösterdi.

Son olarak konuşan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş da, "Yüksekova bir istilaya uğramış. Bütün binalar evler yaşam alanları yerle bir edilmiş. Bunu saray ve emrindeki iktidar partisi Ankara'dan verdikleri emirle gerçekleştirmiştir. Yüksekova'da tıpkı Sur'da, Nusaybin'de olduğu gibi bir saldırı ve istila söz konusudur. Tahrip edilen binalar çatışmadan kaynaklı tahrip edilmemişler. Binalar dışardan bombardımana tutularak istilaya uğramıştır" dedi. (DİHA)

i-1-20160620203254.jpg

Bu haber toplam 6550 defa okunmuştur