Hakkari ve Van'da 4 gözaltı, Yüksekova'da 1 tutuklama

Hakkari’de HDP İl Eş Başkanı Metin Besi ve Kızılay Şube Başkanı Fadıl Alçiçek, Van'da ise DİHA Muhabirleri Şermin Soydan ve Nedim Türfent gözaltına alındı. Yüksekova’da 4 kişi gözaltına alındı bir kişi de tutuklandı.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ -HDP Hakkari İl Eş Başkanı Metin Besi İfadesi olduğu gerekçesi ile gözaltına alındı. HDP İl binasında gözaltına alınan Besi, il emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Besi’nin gözaltına alınmasının ardından açıklama yapan HDP il yönetimi ise Besi’nin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Kızılay Hakkari Şube Başkanı Fadıl Alçiçek ise Kızılay Şubesi'ne yapılan baskınla gözaltına alındı.  Alçiçek'in gözaltı gerekçesi öğrenilemezken, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.

Besi ve Alçiçek hastanede yapılan kontrolün ardınan sorgulanmak üzere emniyete götürülürken, polis Besi ve Alçiçek'in evlerinde arama yapıyor. 

Van'da ise Dicle Haber Ajansı muhabirleri (DİHA) muhabirleri Şermin Soydan ve Nedim Türfent gözaltına alındı. DİHA muhabirlerinin kent merkezinde haber takibi yaparken durdurulduğu polislerce gözaltına alındığı bildirildi.

Haklarında açılan bir soruşturma gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtilen muhabirler, Edremit TEM Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan Yüksekova'da 4 kişi gözaltına alındı. Yenimahalle'de gözaltına alınan Evliya Şedal (27) ve isimleri öğrenilemeyen 3 kişi, zırhlı araçlara bindirilerek İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 4 kişinin gözaltı gerekçesi ise öğrenilemedi.

Daha önce gözaltına alınan Alaattin Befre isimli vatandaş ise örgüt üyesi olduğu gerekçesi ile tutuklandı.

Befre Hakkari Kapalı Cezaevine konuldu. 

Bu haber toplam 12329 defa okunmuştur