Gazeteci Canözer ve 18 kadın tutuklu sürgün edildi

Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan ve aralarında gazeteci Beritan Canözer ve DBP Bağlar İlçe Eşbaşkanı Reyhan Kavak Özbek'in de bulunduğu 19 kadın siyasi tutuklu sürgün edildi.

Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan JINHA muhabiri Beritan Canözer ve Sur'dan geçtiğimiz günlerde çıkartılan DBP Bağlar İlçe Eşbaşkanı Reyhan Kavak Özbek'in de aralarında bulunduğu 19 kadın siyasi tutuklu, firar olayı ve açlık grevleri bahane edilerek Bakırköy, Sincan, Gebze ve Şakran cezaevlerine sürgün edildi. Sürgün edilenlerin tamamının tutuklu yargılanmaları devam ediyor. 

Bakırköy Cezaevi'ne sürgün edilen tutukluların isimleri şöyle: Beritan Canözer (açlık grevinde), Ece Gökdağ, Esma Başkale (açlık grevinde), Şükran Karakoyun ve Gülbahar Pervane.

Sincan Cezaevi'ne sürgün edilen tutuklular: Jiyan Ateş, Leyla Uyanık, Leyla Nergiz, Sultane Atabay ve Reyhan Kavak Özbek.

Gebze Cezaevi'ne sürgün edilen tutuklular: Serap Burak, Türkan Uzun Avşin, Yaşar Akboğa, Zeliha Kocaman ve Zehra Epli (açlık grevinde).

Şakran Cezaevi'ne sürgün edilen tutuklular: Zeytin Satıcı, Gurbet Öztürk (açlık grevinde), Sariya Ölmez ve Rahşan Aydın. (DİHA)

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur