Galibiyet sevincine polis saldırısı

Amedspor'un Ziraat Türkiye Kupası'nda Bursaspor'u 2-1 yenerek çeyrek finale yükselmesi Diyarbakır'da büyük bir coşkuyla karşılandı. Galibiyeti "Her yer Sur her yer direniş" sloganıyla kutlayan taraftara, polis gaz bombaları ve tazyikli suyla saldırdı.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Amedspor'un Bursaspor ile yapılan karşılaşmada 2-1 galibiyetle ayrılması üzerine Diyarbakır AZC Plaza önünde yüzlerce taraftar biraraya gelerek Amedspor'un galibiyetini kutladı. Toplanan yüzlerce kişi "Her yer Sur her yer direniş" ve "Biji berxwedana Sur'ê" sloganları attı. 

Amedspor'un galibiyetini kutlayan gençlere, polis gaz bombaları ve tazyikli suyla saldırdı. Polisin saldırısına karşılık özsavunmaya geçen gençler, ara sokaklara dağılarak direndi. Polisin saldırısına bir süre taşlarla karşılık veren gençler, ara sokaklarda da "Her yer sur yer direniş" sloganı atmaya devam etti.

Çatışma ara sokaklarda bir süre devam ederken, polisin geri çekilmesiyle son buldu. Olayların son bulmasıyla gençler bir kez daha toplanarak Amedspor'un galibiyetini kutladı. (DİHA)

Bu haber toplam 1687 defa okunmuştur