FETÖ ile bağlantılı 8 okul ve yurt kapatıldı

Darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında Dersim'de 8 yurt ve okul kapatıldı.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından "FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik adli ve idari işlemler kapsamında 8 okul ve yurt" kapatıldığı bildirildi.

Valilik, "Bu kapsamda FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantısı olduğu tespit edilen okul ve yurtlara yönelik İlimizde gerçekleşen adli ve idari işlemler kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığınca; Özel Öz Munzur İlkokulu, Özel Öz Munzur Ortaokulu, Özel Munzur Anadolu Lisesi, Özel Munzur Fen Lisesi kapatılmıştır.Valiliğimizce; İl merkezinde Zehra Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Irmak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu, Özel Erener Gündüz Bakım Evi, Çemişgezek Temkin Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu kapatılmıştır. Bu okul ve yurtlarda; okuyan/barınan öğrencilerimizin diğer okullara/yurtlara nakilleri ile ilgili her türlü kolaylık sağlanacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz konuyla ilgili olarak kesinlikle herhangi bir kaygıya kapılmamalıdır. Devletimiz bütün imkanlarıyla geleceğimiz olan gençlerimizin her zaman yanında olacaktır" denildi.

Bu haber toplam 6279 defa okunmuştur