Ev baskınlarında 18 gözaltı

İstanbul'da çok sayıda eve eş zamanlı olarak operasyon düzenlenirken, Viranşehir ve Kütahya'da yapılan ev baskınlarında aralarında DBP ilçe eşbaşkanın da bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı.

Van'ın Çaldıran ilçesinde dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 3 kişi, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri ardından adliyeye çıkarıldı. Savcılık ifadesi ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 3 kişiden Selami Koç adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, DBP eski İlçe Eşbaşkanı Abbas Atsak ve Cengiz Koç, "örgüt üyesi olma" iddiasıyla tutuklandı. 

Sultangazi'de ev baskınları 

İstanbul'un Sultangazi ilçesi Karayolları Mahallesi'nde birçok adrese polis tarafından operasyon düzenlendi. Yapılan ev baskınlarının ardından gözaltına alınanların olduğu belirtilirken, gözaltı sayısı hakkında ise bilgi edinilemedi. 

Gözaltına alınanlar, sağlık kontrolü ardından Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Urfa'da DBP eşbaşkanı gözaltına alındı

Urfa'nın Viranşehir ilçesinde yapılan ev baskınlarında DBP Viranşehir İlçe Eşbaşkanı Hoşnav Ata ve DBP Hilvan İlçe Yöneticisi Hürriyet Seyman ile soyadı öğrenilemeyen Şemsê isimli kadın, gözaltına alındı. 

"Örgüt propagandası" yaptıkları iddiası ile gözaltına alınanlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Kütahya’da 15 öğrenci gözaltına alındı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yapımı devam eden TOKİ konutlarında bayrak yakıldığı iddiasıyıla ırkçı gruplar Kürt işçilerine saldırması ardından bazı öğrencilerin evlerine operasyon düzenlendi. 

Yapılan aramaların ardından Dumlupınar Üniversitesi’nde okuyan 15 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen 15 öğrenci, Kütahya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. (DİHA)

Bu haber toplam 9680 defa okunmuştur