Eren Keskin: Susanlar bilsinler ki sıra onlara da gelecek

Kapatılan ve polis baskını düzenlenen Özgür Gündem gazetesinin eski genel yayın yönetmenlerinden Eren Keskin’in evine polis baskın düzenledi. Keskin, “Susanlar bilsinler ki sıra onlara da gelecek” dedi.

Özgür Gündem gazetesinin eski genel yayın yönetmeni avukat Eren Keskin’in evine dün polis baskın yapılmış, Keskin’in bulunmadığı evde arama yapan polisler, evden ayrılmıştı.

Baskın sırasında Diyarbakır’da bulunan Keskin, gece saatlerinde uçakla İstanbul’a döndü.

Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) telefonla ulaştığı Keskin, bu zamana kadar kendisine herhangi bir tebligat yapılmadığını ifade etti.

Buna rağmen avukatlarının Çağlayan Adliyesi’ne giderek, Cumhuriyet Savcısı ile görüştüğünü paylaşan Keskin, avukatlarından haber beklediğini ve hakkında herhangi bir gözaltı kararı olması durumunda ise savcılığa gidip ifade vermekten kaçınmayacağını belirterek, “Gözaltı kararı varsa gideceğim. Ne olursa olsun, giderim” dedi.

Gazete binası ve evine yapılan baskına dair ise Keskin, “90’larda en ağır koşullarda silahlı saldırıya uğradım, cezaevine girdim. Ama ilk defa evim uzun namlulu silahlı kişilerce basıldı, kaldığım mahalle polis ablukasına alındı. Bu faşizmin ülkede geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Bu yapılanlar korku salmak içindir” dedi.

Baskılar karşısında sessiz kalanlara da çağrıda bulunan Keskin, “Susuyor birçok insan. Susanlar bilsinler ki sıra onlara da gelecek. Bu devleti zaten tanıyoruz ama sadece susanlara kızıyorum” dedi.

Bu haber toplam 2582 defa okunmuştur