DİHA'nın Hakkari bürosuna polis baskını

Dicle Haber Ajansı (DİHA) ve Fırat Dağıtımın Hakkari bürosuna baskın yapıldı. Büronun kapısının kırıldığı baskında dört bilgisayarın kasası ile büroda bulunan gazete arşivlerine el konuldu.

YÜKSEKOVA HABER 

HAKKARİ - Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri 3 gün önce Özgür Gündem Gazetesi, Azadiya Welat Gazetesi ve Özgür Halk Dergisi dağıtımcıları Eser Durgut, İhsan Durgut, Emin Armut ile soyadı öğrenilemeyen Süleyman isimli şahısları gözaltına aldı.

Gözaltındaki 4 şahsın sorgusu devam ederken polis kipleri Dicle Haber Ajansı (DİHA) ve Fırat Dağıtım’ın Hakkari bürosunun bulunduğu Gazi Mahallesi Avukat Muhsin Zeydan Caddesi üzerindeki Akdoğan Apartmanı’nın dördüncü katına baskın düzenledi.

Saat 16 sıralarında gerçekleşen baskında büronun kapısı kırılırken bürodaki malzemeler dağıtıldı  Baskında dört bilgisayar ve Özgü gündem ile Azadiya Welat Gazetesi arşivlerine de el konuldu.

Baskınla ilgili açıklama yapan DİHA Hakkari Muhabiri  Hamza gündüz büroya baskın yapıldığını ancak kimseye haber verilmediğini söyledi.

Bürodaki malzemelerin dağıtıldığını söyleyen Gündüz, bilgisayar kasaları ve gazete arşivlerin el konulduğunu belitti. 

dsc_6988.jpg

dsc_6993.jpg

 

Bu haber toplam 2086 defa okunmuştur