DİHA Muhabiri Merdan Berk İki Bacağından Yaralandı

Diyarbakır'daki protestoları takip eden DİHA muhabiri Merdan Berk iki bacağından yaralandı. Gazeteciye iki gün iş göremez raporu verildi.

Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri Merdan Berk, geçtiğimiz salı günü, kepenklerin açılmadığı ve kentin çoğu yerinde eylemlerin olduğu Diyarbakır'da haber takibi yaparken gaz bombalarıyla her iki bacağından yaralandı.

29 Aralık’ta Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı kamu emekçileri "savaşa karşı barış" talebiyle iş bırakmış ve Diyarbakır'da kepenkler açılmamıştı. Kent genelinde de gösteriler yapılmıştı.

Ateşli silahla yaralandı raporu

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinin Gevran Caddesi'nde haber takibi yaparken yaralanan Merdan Berk bianet'e konuştu:

"Aramızda beş metre kadar mesafe vardı. Beni görmemeleri ve gazeteci olduğumu bilmemeleri mümkün değil! Bile bile attılar... Önce sol bacağıma, uzaklaşmaya çalışırken de sağ bacağıma attılar; olduğum yerde düştüm, kalkamadım."

Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen, iki gün iş göremez raporu ve ateşli silahla yaralandığına dair rapor alan Berk, ilgili polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağını da aktardı.

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur