DBP'li Yıldız: Bu kongre değişim kongresidir

22 Mayıs'ta 4. Olağanüstü Kongre'ye gidecek olan DBP'nin Eş Genel Başkan Yardımcısı Salih Yıldız, kongre hazırlığı kapsamında 9 kentte bölge toplantılarını yapacaklarını ve halkın önerileri doğrultusunda partiyi yenileceklerini söyledi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), 22 Mayıs'ta Ankara'da kongreye gidiyor. 4. Olağanüstü Kongre'nin hazırlık çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salih Yıldız, partilerini işlevsiz hale getirmek ve sindirmek amacıyla parti meclis üyelerinin, merkez çalışanlarının, belediye eşbaşkanlarının ve meclis üyelerinin tutuklandığını kaydetti.


'Bu kongre değişim kongresidir'

Yıldız, tüm bu baskıları boşa çıkarmak ve toplumsal inşayı tamamlamak için hem yapısal hem de yönetimsel olarak değişime gideceklerini belirtti. "Bu kongre değişim kongresidir" diyen Yıldız, partileri üzerinde oynanan tüm oyunları güçlü bir yönetici ve kadro duruşuyla boşa çıkaracaklarını söyledi. Bunun için kongre hazırlık komisyonu oluşturduklarını dile getiren Yıldız, 10 kişiden oluşan komisyonun 9 kentte halkla bölge toplantıları yapacağını ve halkın önerilerinin alınacağını belirtti. 

9 kentte bölge toplantıları

Yıldız, 25 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında toplantı yapılacak yerleri şöyle sıraladı: "Van merkezli Hakkari ili; Ağrı merkezli Iğdır, Kars, Ardahan illeri; Muş merkezli Erzurum, Bingöl illeri; Mardin merkezli Şırnak ili; Urfa merkezli Antep, Adıyaman illeri; Elazığ merkezli Dersim, Malatya illeri; Batman merkezli Bitlis, Siirt illeri; Amed ve Ankara'da bölge toplantıları alacağız. Kongrenin tüm süreçlerine halkı dahil edeceğiz." Yıldız, halktan gelecek önerilerle parti meclisini yenileyeceklerini de sözlerine ekledi. (DİHA)

Bu haber toplam 6805 defa okunmuştur