DBP PM üyesi 'üzerinde not var' ihbarı ile gözaltına alındı

DBP PM üyesi Celalettin Güngen ve yanında bulunan Sedat Ödümlü ile Emin Güngen, Diyarbakır'da "Üzerinde örgüte götürülen notlar var" ihbarı ile gözaltına alındı. İstanbul'da da bir kişi gözaltına alındı.

Gece saatlerinde Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali civarında polisler tarafından aracı durdurulan Demorkatik Bölgeler Partisi (DBP) Parti Meclisi üyesi Celalettin Güngen ve yanında bulunan Sedat Ödümlü ile Emin Güngen gözaltına alınarak, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Güngen ve yanında bulunanların "Üzerinde örgüte götürülen notlar var" ihbarı üzerine gözaltına alındığı öğrenildi. 

3 kişinin TEM'e götürülmesine gerekçe olarak hazırlanan tutanakta, "Şahısların tedirgin davranışlarından ve havanın karanlık olması sebebiyle şahıslar ve bahse konu araç, detaylı incelenmek üzere şahıslara alınan doktor raporları ile birlikte TEM Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi" ifadelerine yer verildi. 

Daha öncede Diyarbakır Şehirlerarası Otogarı'nda 12 Aralık günü "Üzerinde örgütsel not olduğu" ihbarı ile polislerce gözaltına alınan DBP PM üyesi Suzan Paçal'ın üzerinden herhangi bir not çıkmayınca müzik çalarında bulunan Kürtçe müzikler, kendisine yöneltilen "Silahlı örgüt üyeliği" suçlamasına delil sayılmıştı. 

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi Kanarya Mahallesi'nde yapılan ev baskınlarında ise, Adar Özer isimli yurttaş polisler tarafından gözaltına alındı. (DİHA)

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur