DBP Bitlis Siyaset Akademisi'nde sertifika töreni

DBP Bitlis Siyaset Akademisi'nde bir ay önce başlatılan yerel eğitim devresini tamamlayan 11 kişiye, törenle sertifikaları verildi.

DBP Bitlis Siyaset Akademisi'nde bir ay önce başlatılan yerel eğitim devresini tamamlayan 11 kişiye Bitlis Belediye'sine ait Tekel binasında düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Törene, DBP MYK Üyesi Demir Çelik, HDP ve DBP yöneticileri ile belediye eşbaşkanlarının yanı sıra yüzü aşkın yurttaş katıldı. Törenin yapıldığı salona, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın posteri, PKK ve DBP bayrakları ile "Önder Apo'nun özgürlüğü için alanlardayız" pankartı asıldı. 

Saygı duruşuyla başlanan törende konuşan DBP MYK üyesi Demir Çelik, konuşmasına 15 Şubat'ı kınayarak başladı. Ardından yaptığı konuşmada eğitimin önemine dikkat çeken Çelik, "Eğitimler tarihi, kültürel değerleri bilmeyi ve onları bilince çıkararak, insanın adalet, eşitlik özgürlük taleplerinin ete kemiğe bürüneceği bir siyasal sistemi nasıl örgütleyeceğimizin cevabını bulmaktadır. Yeni toplumun hayat bulması, her şeyden önce toplum biliminden geçiyor" dedi. Kürdistan'da yürütülen savaşa da vurgu yapan Çelik, "Kolektivizme dayalı hayatı her alanda örgütlemeyi başarabildiğimizde, üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir şey olmayacak" diyerek yerel örgütlenmelere işaret etti. 

Konuşmaların ardından eğitimlerini tamamlayan 11 kişiye sertifikaları verildi. Tören, "Biji Serok Apo" sloganıyla son buldu. (DİHA)

Bu haber toplam 922 defa okunmuştur