Cizre'de başka bir binada mahsur kalan yaralılar: Her an öldürülebiliriz

Cizre'nin Sur Mahallesi'ndeki bir bodrumda çok sayıda kişi açılan ateşle yaşamanı yitirirken, aynı binada 15 yaralının bulunduğu bu yaralılarında ateş altında olduğu bildirildi.

Dicle Haber Ajansı (DİHA)'nın telefonla ulaştığı HDP Milas eski İlçe Eşbaşkanı Derya Koç, yaklaşık bir saat önce saldırdılarda 20 kadar arkadaşının yakılarak öldürüldüğünü, kendisinin de aralarında buluınduğu 15 kişinini ise ateş altında olduğu ve her an öldürülebileceklerini aktardı. 

Çok kısıtlı bilgilerin geldiği binada bulunan yaralılardan HDP Milas eski İlçe Eşbaşkanı Derya Koç, son durumlarına ilişkin şu bilgileri verdi: 

"Şu an durumumuz çok kritik. Alt kattaki bodrumda yaklaşık 20 yaralı arkadaşımızı yakarak katlettiler. Biz de geriye yaklaşık 15 kişi kaldık. Şu an etrafımız tanklarla çevrilmiş durumda. Bize de ateş açıyorlar. Biz de yanabiliriz her an. Onun için halkın acilen buraya gelmesi gerekiyor. Yaklaşık bir saat önce buraya ateş açtılar. Yaralı arkadaşlarımızı katlettiler. Sadece 15 kişi hayattayız ve hepimiz yaralıyız. Sur Mahallesi'ndeyiz. Etrafımız tanklarla çevrili. Şebeke de yok. Telefon her an kapanabilir. Şu an kapatmak zorundayım. Etrafımızdalar" dedi.

Bu haber toplam 3422 defa okunmuştur