Çabuk Kırılan Bakımsız Saçlara Çözümler

Çabuk Kırılan Bakımsız Saçlara Çözümler

Saç kırılması, genellikle saç uçlarında görülen, saçın çatallaşarak kopması ve kuru, yıpranmış görünümü vermesi anlamına gelmektedir. Saç kırılması hiçbir bayanın saçında görmek istemediği, saçın kusursuzluğuna gölge düşüren bir unsur olmaktadır. Saç kırılması saçın çabuk dökülmesine sebep olmaktadır, bu nedenle saç kırıklarının önüne geçilmesi gerekmektedir. Kısa saç modelleri için durum daha vahim olmaktadır. Saç kısa olduğundan dolayı kırıkları aldırmak mümkün olamayacaktır.

 Saç kırıklarının önlenmesi için birkaç çözüm yolu bulunmaktadır. Bu çözüm yolları eksiksiz bir şekilde uygulanırsa saçın kırılması neredeyse tamamen engellenmiş olur. Bu nedenle bu çözümleri düzenli bir şekilde uygulayarak saç bakımını eksiksiz tamamlamak gerekmektedir. Güzel ve kırıksız saçlar için biraz mücadele ve sabır, en önemli var olması gereken unsurlardan olmaktadırlar.

Saçın Kırılmasına Sebep Olan Etkenler

Saçların kırılmasına neden olan birçok etken vardır, saç kırılmaması için önemli olan, bu etkenlerden saçları koruyabilmektir. Saçın kırılmasına sebep olan etkenlerden birincisi, saç düzleştirici ve maşa gibi saç şekillendirme aletleri, saç kırılmalarında birebir etken olmaktadır.

Saç şekillendirici aletler, saça yüksek derecelerde ısı vererek saçın yanmasına ve saç uçlarını incelterek kırıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Saç şekillendirme aletleri, saçı incelttiği için saçı kırarak yıpranmış görüntüsü vermektedir, bir süre sonra saçın kesime ihtiyacı olmaktadır. Bu nedenle de beğenilen saç modelleri arasından hiç biri bu yıpranmış saça uygulanamamaktadır.

Saç kırılmasına sebep olan bir ikinci sebep ise hiç şüphesiz saça uygulanan boyalar olmaktadır. Saça üst üste uygulanan boyalar saçın yanmasına ve kırılmasına sebep olmaktadır. Saç boyalarının içerisindeki kimyasal maddeler saça zarar vererek saçı yıpratmaktadır, bu nedenle de saç kırılarak zarar görmekte ve daha fazla saç dökülmeleri meydana gelmektedir.

Saç Kırılmalarına Karşı Çözüm Yolları

Saç, bakım isteyen bir şeydir, eğer bakım olmadığı takdirde uygulanan dış etkenlerden dolayı yıpranmış ve solgun görünecektir. Bu sefer de saç kırıklarını kapatmak için topuz modellerine bakmak en mantıklı çözüm olacaktır.  Saç kırılmalarına karşı en etkili ve öncelikli çözüm, saç şekillendiricilerini olabildiğince az kullanmak olmaktadır.  Bunun dışında saç boyalarını oldukça uzun zaman aralıklarında kullanmak olmaktadır. 

Bu haber toplam 447 defa okunmuştur