Birçok merkezde operasyon: 41 gözaltı

İstanbul'un Esenyurt, Gaziosmanpaşa ve Esenler ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda 6 kişi, Van'ın Erciş ilçesinde belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 14 kişi ve Bingöl merkezli üç kentte yapılan operasyonda ise 21 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'un Esenyurt, Gaziosmanpaşa ve Esenler ilçelerinde operasyonlar düzenlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından önceden tespit edilen adreslere özel harekat polisleri ile eşzamanlı operasyon yapıldı. Operasyon sonucu 6 kişi gözaltına alınarak ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Erciş'te ev baskınları: 14 gözaltı

Van'ın Erciş ilçesinde sabah saatlerinde eş zamanlı olarak yapılan ev baskınlarında aralarında Erciş Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 14 kişi, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Ersin Avcı, Aydın Çakır, Erol Çetin, Yusuf Acar, Ömer Sayıner, Sabahattin Demir, Ercan Ekinci, Farız Sağlam, Abdullah Çakır, Murat İş, Tarhan İş, İzzet İş, Murat Albayrak ve Kerem Çeliker. 

Bingöl merkezli operasyonda 21 kişi gözaltına alındı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde sabah saatlerinde eşzamanlı yapılan operasyonlarda çok sayıda yurttaş gözaltına alındı. Gözaltına alınan yurttaşlar Karlıova İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülürken operasyon ise devam ediyor. Operasyon kapsamında Kargapazar köyünde 3 kişi gözaltına alınırken, Haciyan köyünde ise 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan yurttaşların geçen yıl kurulan Köy Komisyonları'nda oldukları gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtildi.

Kargapazar ve Haciyan köyünde gözaltına alınanlardan ismi öğrenilenler şöyle: Hasan Bayram, Cihat Geniş, Alper Övmen, Metin Yıldırım.

Öte yandan aynı dosya kapsamında İstanbul'da yapılan operasyonlarda Süleyman Acıyan, Hasan Orta ve Serhat Keçi adlı yurttaşlar ile Malatya'da Engin Oymak adlı yurttaş gözaltına alınarak Karlıova Jandarma Karakolu'na getirilmek üzere yola çıkarıldığı belirtildi.(DİHA)

Bu haber toplam 3922 defa okunmuştur