Berkin'i vuran polisin kimliği belirlendi

Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda 2 yıl sonra gaz bombasını atan polisin kimliği belirlendi. Polisin önümüzdeki günlerde ifadesi alınacak.

Gezi Eylemleri sırasında Okmeydanı'nda polisin attığı gaz fişeğiyle başından yaralanmasının ardından 269 gün yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, 2 sene sonra gaz bombasını atan polisin kimliği belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, olay günü bir TOMA'ya monte edilmiş kameranın görüntüleri incelenmek üzere Jandarma Kriminal Laboratuarı'na gönderilmişti.

İncelenen görüntülerde, Berkin'in vurulduğu bölgede bir komiser ve bir polisin gaz fişeği ateşlediği tespit edilmişti. Yapılan incelemelerde komiserin atış yaptığı yönün Berkin'in vurulduğu yön olmadığı, ancak polisin Elvan'a doğru atış yaptığı belirlenmişti.

Polisin kimliği gizli tutuluyor

Araştırmasını tamamlayan savcılığın söz konusu polisin kimliğine ulaştığı öğrenildi. Aradan geçen süre içinde başka bir ile tayin olduğu belirlenen polisin önümüzdeki günlerde savcılık tarafından ifadesinin alınacağı öğrenildi. Polisin kimliği ve görev yeri ise gizli tutuluyor. (DİHA)

Bu haber toplam 928 defa okunmuştur