Antep'te işçilerin grevi sürüyor

Çalışma koşullarının iyileştirilmesi için çalıştıkları NakPilsan Plastik Fabrikası'nda greve başlayan işçiler, işverenin tehditlerine rağmen koşulları düzeltilene kadar grevi bitirmeyeceklerini ve kazanacaklarını söyledi.

Antep'te Has Tekstil işçilerinin direnerek işverene geri adım attırmasının ardından NakPilsan Plastik Fabrikası'nda çalışan 250 işçinin başlattığı grev, ikinci gününde sürüyor. Çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve maaşlarının düzenli verilmesi için fabrika önünde dün grev başlatan işçiler, talepleri kabul edilinceye kadar grevlerini sürdüreceklerini belirtti.

24 saat fazla iş

7 senedir NakPilsan Plastik Fabrikası'nda depo sorumlusu olarak çalışan 26 yaşındaki Ramazan Kısa, fabrikada uzun yıllar çalışan işçiler ile yeni işe başlayan tüm işçilerin grevde yerini aldığını söyledi. Hafta içi 8 saat çalıştıklarını, ancak hafta sonu tatil olması gerekirken 12 saat çalıştırıldıklarını ifade eden Kısa, "Maaşımızın yarısı elden veriliyor. Diğer yarısı ise bankaya yatırılıyor. Biz maaşımızın tümünün bankaya yatırılmasını istiyoruz. Çünkü aylığımız maaş bordrosunda gözükmüyor. Biz maaşımızın banka hesaplarımıza yatırılmasını ve alamadığımız primlerimizin ödenmesini istiyoruz" dedi. (DİHA)

Bu haber toplam 3283 defa okunmuştur