AKP İspir İlçe Başkanı PKK'lilerce alıkonuldu

AKP Erzurum İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde içinde bulunduğu aracı durduran PKK'lilerce alıkonuldu. Yanında bulunan kardeşi ve diğer bir kişi ise serbest bırakıldı.

AKP Erzurum İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya, kardeşi Şahin Çetinkaya ve diğer kişi ile birlikte Urfa'ya gitmek isterken Diyarbakır'ın Lice ilçesinde içinde bulundukları aracı durduran PKK'li bir grup tarafından alıkonuldu. Edinilen bilgiye göre, sabah İspir'den yola çıkan Çetinkaya'nın içinde bulunduğu araç, Lice ilçesi yakınlarında PKK'lilerce durduruldu.

Araçtan indirilenlerin kimlikleri kontrolü yapıldı. Üzerinde parti kimliği çıkan Salih Zeki Çetinkaya alıkonuldu. Kardeşi Şahin Çetinkaya ile birlikte diğer kişi ise serbest bırakıldı. Serbest bırakılanlar, Duru Jandarma Karakol Komutanlığı'na giderek, durumu askeri yetkililere anlattı.

Olayla ilgili açıklamada bulunan AKP Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, alıkonulma olayını doğruladı.

Çetinkaya'nın alıkonulması sonrası bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Lice'nin Taxa Xanakelé (Çeper), Taxa Xweylina Jorin (Tuzla) ve Taxa Marké (Ergin) mahallelerinde yoğunlaşan operasyon için bölgeye çok sayıda zırhlı araçlarla askerler taşındı. 

Bu haber toplam 4660 defa okunmuştur