2 SGD'li tutuklandı

Diyarbakır'da Suruç katliamı yıldönümünde stant açtıkları için gözaltına alınan Sosyalist Gençlik Derneği (SGD) üyesi 6 gençten 2'si tutuklandı.

Diyarbakır'ın Sanat Sokağı'nda 18 Temmuz’da Suruç'ta düzenlenecek katliam anması için dağıtılan çağrı bildirisinde söz nedeniyle gözaltına alınan Sosyalist Gençlik Derneği (SGD) üyesi 6 gençten 3'ü emniyetteki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Darbe girişimi sonrası gözaltı sayısının fazla olması nedeniyle Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde yer olmadığı için gözaltına alınanlardan 18 yaşından küçük Ş.A. Çocuk Şube'ye, Serhat Nergis Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne, Pirsus katliamında yaralanan Burhan Atıcı ise Şehitlik Karakolu’na götürüldü. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ş.A. savcılık tarafından serbest bırakılırken, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Beren Atıcı ve Ferhat Kaya, "Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" iddiasıyla tutuklandı. Atıcı Diyarbakır E Tipi, Kaya ise Diyarbakır D Tipi Cezaevi'ne gönderildi. (DİHA)

Bu haber toplam 3194 defa okunmuştur